Zmiany, zmiany, zmiany…

Po długiej przerwie na Mediewalia.pl znów pojawią się nowe artykuły. Nie wszystko jednak będzie się odbywać w dotychczasowej formule. Częściowo zmieni się forma tekstów a także ich tematyka.

Mediewalia.pl zmieniają nieco swój profil. Odtąd nie będzie to już serwis poświęcony wyłącznie szeroko pojętemu średniowieczu. Przede wszystkim będą pojawiały się artykuły poświęcone wczesnemu średniowieczu, kosztem pełnego a przede wszystkim późnego średniowiecza (może nie zostają całkowicie wykluczone, ale jednak zdecydowanie rzadziej). W orbitę zainteresowania wchodzi natomiast okres rzymski i wędrówek ludów na ziemiach polskich oraz sporadycznie nowożytność. Tematyka koncentrować będzie się wokół kilku wybranych problemów:

- religia i mitologia Słowian (od najstarszych swiadectw po współczesne relikty folkloru)

- etnogeneza i ekspansja Słowian

- początki państwa Piastów

- Lugiowie/Wandalowie i kultura przeworska

Oprócz dotychczasowej, dobrze znanej formy artykułów będą się pojawiać formy krótsze w postaci zajawek, streszczeń, mające bardziej swobodny, blogowy charakter.

Na chwilę obecną nie działa poczta (i nie wiem kiedy zacznie). Zachęcam do kontaktu, ale jedyne możliwości to komentarze tutaj pod artykułami lub poprzez profil na fb: https://www.facebook.com/Mediewaliapl-606246912736569/

Wszystkie powyższe zmiany wynikają z moich możliwości czasowych. Nie jestem już w stanie przeglądać wszystkich informacji na temat badań naukowych nad średniowieczem i potem publikować ich w formie dłuższych artykułów. Muszę się ograniczyć do tematyki, która jest dla mnie osobiście interesująca, którą i tak się zajmuję na co dzień oraz czasem jedynie sygnalizować ważniejsze odkrycia, pozostawiając już czytelnikom wgłębianie się w nie. Mam nadzieję, że takie odnowione Mediewalia.pl również znajdą swoich odbiorców.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Publicystyka i otagowano jako , , , , , , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Jeden Komentarz

  1. Gabi
    Opublikowano 5 kwietnia 2020 o 21:02 | Link

    Nareszcie powrót :)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*