Ukrainiec próbował przemycić 183 cenne zabytki

krzyzyki183 przedmioty pochodzące z różnych epok, w tym średniowiecza i okresu wpływów rzymskich, wykryli funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Medyce w busie 32-letniego Ukraińca.

Przemytnik próbował przewieźć przez granicę monety, pierścienie, groty, ostrza, krzyżyki, narzędzia rolnicze; wszystkie przedmioty o charakterze zabytkowym.

Znajdowały się w bagażu busa wyznaczonego do szczegółowej kontroli. Obywatel Ukrainy tłumaczył, że otrzymał je od znajomego do przekazania bliżej mu nieznanej osobie z Niska. Celnicy wszczęli już przeciwko Ukraińcowi postępowanie karne skarbowe i musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.

zabytki

Zabytki przechwycone na przejściu w Medyce (fot. Izba Celna w Przemyślu)

Zabytki nielegalnie przywiezione na teren Unii Europejskiej, po stwierdzeniu przez biegłych ich wartości archeologicznej, wieku powstania i zakończeniu niezbędnych procedur, zostaną przekazane do pobliskiego muzeum wskazanego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.

zestawkrzyzykow

Krzyżyki z przemytu (fot. Izba Celna w Przemyślu)

O sprawie poinformowała PAP w czwartek Iwona Rzeźniczek z Izby Celnej w Przemyślu.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Wydarzenia i otagowano jako , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*