Toporem po głowie dla sportu (fotorelacja)

SAM_1124Cały weekend 22 i 23 czerwca na Forcie Bema w Warszawie odbywają się Igrzyska Ognia i Stali. To Mistrzostwa Polski w walkach rycerskich typu full contact. Ich zwycięzca będzie reprezentował kraj na arenie międzynarodowej.

W sobotę w starciach 5 na 5 udział brały takie drużyny jak Cannabis Days, Sierotki, KS Rycerz Sieradz czy niemiecki Team Eagle.

SAM_1035

Arena ustawiona została pośrodku fortu i otoczona drewnianym ogrodzeniem. Walki można było obserwować ustawiając się przy ogrodzeniu lub usadowić się wygodniej na trybunie. Pomimo palącego upału zawodnicy się nie oszczędzali. Szczęk oręża zagłuszany był tylko dopingiem gawiedzi.

SAM_1020

SAM_1122

SAM_1160

SAM_1084

Wszystkie tego typu zawody są zawsze wysoce kontuzjogenne. Również i tym razem niektórzy rycerze musieli opuścić plac boju na tarczy.

SAM_0941

SAM_1100

Gdy żar sięga 30 stopni nie jest lekko dźwigać na sobie grubą kufaję tłumiącą ciosy a ponadto żelazny pancerz. W takiej sytuacji grunt to sprawnie działający system chłodzenia.

SAM_1080

SAM_1052

SAM_1156

SAM_0960

Igrzyskom towarzyszy prawie 50 stoisk – głównie średniowieczne uzbrojenie, ozdoby czy naczynia, ale nie znaczy to, że nie zjemy tutaj zwyczajnej kiełbasy z browarem.

SAM_1179

W międzyczasie można również posłuchać koncertu. Na scenie zespół Trobairitz.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Rekonstrukcje, Wydarzenia i otagowano jako , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*