Harald Sinozęby przybywa do Wolina

19_festiwal26 lipca w piątek już po raz XIX startuje Festiwal Słowian i Wikingów na Wolinie. Tym razem tematem przewodnim jest „Harald Sinozęby – założyciel Jomsborga”. Przez trzy dni tysiące zwiedzających będą oglądać to, co rekonstruktorzy wczesnego średniowiecza z kilkudziesięciu krajów mają najlepszego do zaprezentowania.

Najwięcej zainteresowania budzą pokazy bitew, ale nie brakuje innych atrakcji. Emocjonujące są wyścigi replik słowiańskich i wikińskich łodzi. Widowiskowy będzie zapewne cykl inscenizacji „Dola wojownika”. W związku z głównym tematem tegorocznego festiwalu zobaczymy rekonstrukcje takich wydarzeń jak spotkanie Haralda Sinozębego z Bolesławem Chrobrym, założenie Jomsborga i ogłoszenie Praw Jomsborga, wreszcie zaślubiny z Tove Obodrycką.

Oprócz tego samemu będzie można wziąć udział w rozlicznych konkursach. Na straganach rozłożą swoje produkty tacy rzemieślnicy jak kowale, złotnicy, bursztyniarze, garncarze. Wszystko urozmaicą swoimi występami zespoły muzyczne nawiązujące do muzyki dawnej: Percival, Gędźba, DiGrease’s Buffoon Theatre, Birka Boys, Kalabalik, Lutaś, Ęzibaba, Perunwit.

Wolin 2012

Wolin 2012

Jednodniowy, normalny bilet wstępu będzie kosztował 12 zł. Na zniżki mogą liczyć mieszkańcy Wolina.

Program Festiwalu.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Rekonstrukcje, Wydarzenia i otagowano jako , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*