Turniej Robina – otwarcie osady Sherwood

Na warszawskim Bemowie w minionych weekend (25-26 maja) odbyło się wielkie otwarcie osady łuczniczej Sherwood. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci.

SAM_0904
Przez cały czas trwania imprezy można było poczuć się jak prawdziwy Robin Hood i popróbować swych sił w strzelaniu z łuku, zmierzyć się w pojedynku rycerskim czy przejechać na kucyku. Zgłodniali mogli skorzystać z oferty karczmy.

Wśród atrakcji znalazły się również rekonstrukcja bitwy średniowiecznej, zabawy plebejskie, zawody piwne i fireshow. Co prawda wojewoda mazowiecki ostrzegał, że przez weekend na stolicę spadnie wyjątkowo obfita ilość deszczu, ale niedziela okazała się w miarę sucha a chwilami nawet słoneczna. Sprzyjającą aurę chętnie wykorzystali rodzice z dziećmi.

Najważniejsze, że na tym się nie kończy i osada zamierza dalej się rozwijać. W planach są kolejne podobne wydarzenia a nawet regularne treningi łucznicze dla zainteresowanych.

SAM_0908

Organizatorem są Urząd Dzielnicy Bemowo oraz Templum Temporis.

Autor tekstu: Jan Kowalski

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Rekonstrukcje i otagowano jako , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*