Grunwaldzka Akademia Miecza wyszkoli zawodników

SAM_1099W przyszłym roku, 7 lutego w Nidzicy odbędzie się pierwszy trzydniowy obóz Grunwaldzkiej Akademii Miecza. Jest to nowy projekt realizowany w ramach Inicjatyw Młodzieżowych programu „Młodzież w działaniu”. Kolejne obozy odbędą się w Olsztynie i Mrągowie by zakończyć się pod koniec kwietnia turniejem w Kownie.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Sławomir Moćkun. Za cel stawia sobie szkolenie młodzieży w walkach rycerskich pod okiem najlepszych zawodników tego sportu zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Walk Rycerskich i International Medieval Combat Federation.

Uczniowie Grunwaldzkiej Akademii Miecza przejdą treningi kondycyjne i techniczne. Otrzymają również przygotowanie taktyczne do starć w walkach grupowych. Sfera duchowa również nie pozostanie zaniedbana – Stowarzyszenie „Parcuns” z Kowna przewiduje dodatkowo warsztaty tańców średniowiecznych.

Zainteresowanych zostaniem adeptem GAM należy uprzedzić, że na zgłoszenia jest już za późno. Przyjmowanie zgłoszeń trwało tylko kilka godzin i wszystkie miejsca są już zarezerwowane.

- Rycerskich atrakcji w północno-wschodniej Polsce w tym roku więc  nie zabraknie – powiedział Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, które zostało patronem Akademii.  – Rycerze przez cały rok w kilkunastu turniejach walczyć będą od Kowna po Prabuty. Cieszę się, że jest takie zainteresowanie Akademią.  Mam nadzieję, że pod Grunwaldem będą znów mogły paść słowa „Mieczy u nas dostatek”.

Do GAM przystępować mogą członkowie bractw rycerskich, którzy chcą profesjonalnie zająć się walkami rycerskimi. Adepci mają zasilić kadrę województwa warmińsko-mazurskiego i brać udział w turniejach międzynarodowych.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Rekonstrukcje i otagowano jako , , , , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Jeden Komentarz

  1. Mateusz
    Opublikowano 26 stycznia 2014 o 09:19 | Link

    Całe szczęście że miejsce w reprezentacji WiM zawsze można sobie wywalczyć :)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*