Startuje produkcja drugiego sezonu Vikings

00719030-170984_catl_275Kanał History wyprodukuje drugi sezon serialu Vikings, opartego na mitycznej historii Ragnara Lothbroka (Travis Fimmel). Zdjęcia ruszają latem. Kolejne 10 odcinków będzie można zacząć oglądać na początku przyszłego roku.

Serial okazał się niezwykłym sukcesem przyciągając pół miliona widzów i zyskując wielu fanów. Śledzili oni w napięciu losy Ragnara, który przejął władzę w Kattegat i zaangażował się w spór o ziemię między królem Horikiem i jarlem Borgiem. Sprawy uczuciowe też się skomplikowały, gdyż żona Ragnara została w opanowanym przez zarazę Kattegat a w tym czasie on sam jest uwodzony przez tajemniczą Aslaug.

Twórca serialu, Michael Hirst, zdradził kilka szczegółów nowego sezonu. Wiemy już, że brat Ragnara, Rollo, otrzyma propozycję od jarla Borga by sprzymierzyć się z nim przeciwko bratu. Wojownicza małżonka Lagertha także nie zamierza odpuścić i ma plan by jako earl wystąpić zbrojnie przeciwko swemu mężowi. Swoją rolę odegra także mnich Athelstan, gdyż więcej uwagi zostanie poświęcone starciu religii chrześcijańskiej z pogaństwem.

Kadr z ostatniego odcinka na kanale History (fot. Jonathan Hession)

Kadr z ostatniego odcinka na kanale History (fot. Jonathan Hession)

Historyczny serial Vikings porównywany jest do serialu fantasy Gra o tron. Jeśli zainteresowanie się utrzyma można liczyć na powstanie sezonu trzeciego.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Filmy i otagowano jako , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*