Nieudana wyprawa na Lindisfarne

northm9 września ruszyły zdjęcia do niemieckiej produkcji filmowej Northmen – A Viking Saga. Potrwają osiem tygodni. Za plan zdjęciowy posłużą krajobrazy Afryki Południowej i Niemiec. Premiera kinowa planowana jest na październik przyszłego roku.

Będzie to kino akcji z historią o grupie wikingów pod przywództwem młodego Asbjörna wyprawiających się na grabież Lindisfarne. Jednak w czasie burzy ich łódź rozbija się u wybrzeży Alby (Szkocja). Jedyną szansą na przetrwanie rozbitków jest dotarcie do wikińskiej twierdzy Danelag.

Na ich drodze staje grupa najemników wysłanych przez króla Alby. Wikingowie nie mają wyjścia jak tylko stawić im czoło posiłkując się zastawionymi pułapkami. Pomóc postanawia im Conall, tajemniczy mnich, który dobrą nowinę głosi wraz z mieczem w ręku.

Obraz reżyseruje Claudio Fäh (Człowiek widmo 2, Snajper: kolejne starcie). Do filmu dobrał międzynarodową obsadę, z której spora część pochodzi z Anglii i Irlandii, gdyż ścieżka dźwiękowa będzie w języku angielskim. Wystąpią m.in. Ryan Kwanten, Graham McTavish, czy Ed Skrein.

northm2

Film ma już swoją stronę internetową i profil na Facebooku, gdzie można sprawdzać najświeższe informacje.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Filmy i otagowano jako , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*