Harald Surowy trafi na duży ekran

haraldhrdrHarald III Surowy (Harald Hardraada) zwany „ostatnim wikingiem” świetnie nadaje się na postać filmową. Cechował się ogromnym wzrostem. Zasłynął jako awanturnik i okrutnik. W jego postać może wcielić się Leonardo DiCaprio, dla którego pisany scenariusz zakupił Warner Bros.

Harald po licznych zbrojnych wojażach od Afryki po Ruś i Bizancjum objął tron Norwegii w 1048 roku. Przez następne lata prowadził wojny z królem Danii, Swenem II Estrydsenem. W 1066 r. najechał Brytanię, gdzie zginął w bitwie pod Stamford Bridge.

Scenariusz filmu pisze właśnie Mark L. Smith (Motel). DiCaprio ponoć od dawna nosił się z zamiarem produkcji filmu o wikingach. Twórcy zamierzają utrzymać swój obraz w konwencji Braveheart.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Filmy i otagowano jako , , , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*