Wystawa w Genius Loci nagrodzona

17 czerwca 2013 r. w Lesznie Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył nagrody i wyróżnienia w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce „Izabella 2012″. Wystawa stała w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci na Ostrowie Tumskim w Poznaniu otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii działalności wystawienniczej.
genius
„Izabella” to prestiżowy konkurs wielkopolskiego środowiska muzealniczego mający na celu wyłonić najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Organizatorem jest Fundacja Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W Rezerwacie Archeologicznym Genius loci można oglądać wykop archeologiczny i miejsce, w którym  odkryto doskonale zachowane konstrukcje wału grodu poznańskiego z X w. Muzeum jest nowocześnie wyposażone i pozwala zapoznawać się ze średniowieczną przeszłością Poznania dzięki multimediom.

Autor tekstu: Grzegorz Antosik

Podziel się

  • Facebook
  • Twitter
  • Email
  • Google Plus
Ten wpis umieszczono w kategorii Archeologia i otagowano jako , . Dodaj link do ulubionych. Dodaj komentarz lub zostaw trackback: Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany.

Możesz używać następujących tagów i znaczników HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*